Wyjątkowy marmur i kamień o niezwykłej powierzchni gniecionego papieru w nowych kolekcjach marki Opoczno

Kamień – w tym jego elegancka odsłona, czyli marmur – jako materiały wykończeniowe goszczą w domowych aranżacjach już od wielu sezonów. Doceniane są za klasyczne wzory, ponadczasowe piękno oraz minimalistyczną formę. Także wśród trendów wnętrzarskich na 2020 rok pojawiły się inspiracje tymi naturalnymi materiałami. Różnorodne, nowoczesne odsłony kamienia, wzbogacone o ciekawe struktury znajdziemy w nowych kolekcjach marki Opoczno, dedykowanych łazienkom oraz kuchniom. Zainspirujmy się płytkami Grey Blanket oraz Carrara Chic.

Kolekcja Carrara Chick to eleganckie rozwiązanie inspirowane klasycznym, białym marmurem typu carrara. W serii dostępne są płytki w rozmiarze 30×90, gładkie i strukturalne – udekorowane strukturą 3D chevronu, dzięki któremu uzyskano efekt paryskiego szyku. Błyszcząca powierzchnia płytek sprawia, że całość nabiera klasy i wygląda niezwykle efektowane. W kolekcji znajdziemy również dedykowaną podłogę o grafice drewna w formacie 22,1×90. Ona również układa się na wzór chevronu, nawiązując do wzoru ściennej płytki strukturalnej i łącząc całość kolekcji w jeden koncept stylistyczny. Dzięki jej właściwościom użytkowym, takim jak m.in. odporność na wilgoć, możemy mieć podłogę na wzór parkietu również w łazience. Dopełnieniem kolekcji jest delikatna listwa w kolorze miedzi o błyszczącym wykończeniu.

Produkty z serii Carrara Chic pasują do wnętrz w niezwykle eleganckim stylu francuskim, który charakteryzują: parkiety ułożone we wzór jodełki, wysokie sufity, marmurowe elementy wykończenia, duża ilość światła w pomieszczeniu i sztukateria na ścianach. Najnowsza, inspirowana marmurem kolekcja Opoczno bardzo dobrze komponuje się również z dodatkami w stylu glamour. Współgra ze złotymi lub miedzianymi dodatkami w postaci armatury lub lamp, welurowymi obiciami foteli i puf czy obłymi formami luster czy ceramiki, które są charakterystyczne dla wnętrz urządzonych w tej stylistyce. Płytki Carrara Chic mogą stać się również doskonałym uzupełnieniem wnętrz inspirowanych stylem antycznym, który pojawił się na targach wnętrzarskich zapowiadających trendy na 2020 rok. Dla podkreślenia tego stylu, oprócz płytek inspirowanych marmurem warto wprowadzić do pomieszczenia również eleganckie dodatki inspirowane światem antycznym, np. popiersia i starogreckie rzeźby.